تور آموزشی

تور آموزشی پیدا کردن گنج با ظرفیت 500 نفر

visibility1,210

یکی از جوانان که ادعا می‌کند باستان شناس می‌باشد گروهی در فضای مجازی تشکیل داده است. فیلم‌های آموزشی به منظور تور آموزشی گنج یابی و باستان شناسی منتشر می‌کند. وی در یک اطلاعیه از تمامی کسانی که در فضای مجازی دنبال کننده او هستند خواست تا در روزهای اخیر به نیک آباد در نزدیکی شهر اصفهان بیایند. آن طور که فیلم‌های او در فضای مجازی پخش شده است و بر اساس ادعای خودش ۵۴۰ نفر با ۱۴۰ خودرو در این کلاس آموزش گنج یابی شرکت داشته‌اند. وی مخالفان خود را با الفاظ رکیک خطاب قرار داده است. اعلام کرده که طرفداران زیادی دارد که همه آن‌ها حامی‌اش می‌باشند.

تور آموزشی

ماجرا چیست؟

این جوان در صفحه شخصی خود ویدئویی را منتشر کرده است. مبنی بر این که چندین خودرو با هدایت او در حال رفتن به نقطه‌ای از بیابان می‌باشند. اما با این حال این موضوع شک برانگیز می‌باشد. جای سوال دارد که چطور چنین کسی می‌تواند در شهری نزدیک اصفهان چنین گروهی را بدون این که کسی خبردار شود تشکیل دهد. همچنین هنوز فیلمی مبنی بر آموزش از این کلاس منتشر نشده است. وی نام مستعار خود را (پوآرو) انتخاب کرده است. در حال حاضر به دلیل انتقاد برخی باستان شناسان وی توسط یگان حفاظت از میراث فرهنگی تحت پیگرد می‌باشد. باستان شناسان این گونه ادعا کرده‌اند که وظیفه یگان حفاظت از میراث فرهنگی چیست؟ و این که چطور در صفحه وی فیلم‌های آموزشی مبنی بر چگونه به دست آوردن علامت‌های مربوط به گنج یابی خیلی وقت است منتشر می‌شود.

سردار سرتیپ دوم امیر رحمت‌الهی فرمانده یگان حفاظت میراث ‌فرهنگی کشور از صدور احکام سنگین قضائی برای برگزارکنندگان تور آموزشی گنج‌یابی خبر داده و گفته است:
این کاروان از سوی فردی سودجو در یکی از روستاهای اصفهان راه‌اندازی شده است. به محض اطلاع از این موضوع، مراتب به صورت ویژه در دستور کار یگان حفاظت میراث ‌فرهنگی اصفهان، فرماندهی انتظامی استان و دادستانی قرار گرفت. بلافاصله عملیات شناسایی و دستگیری افراد سودجو و برگزارکننده این کاروان آغاز شد.

چگونگی جمع آوری شدن این تور آموزشی

فعالیت این تور آموزشی به وسیله‌ی یکی از مخبرین به نیروی انتظامی و یگان حفاظت اعلام شد. ماموران به محل حضور این کاروان مراجعه کردند. بعد از وقوع درگیری بین ماموران و افراد سودجو، 3 متهم در رابطه با تشکیل این گروه به دام افتادند. فرمانده یگان حفاظت میراث ‌فرهنگی کشور گفت:
با توجه به همکاری خوب یگان حفاظت و قوه قضائیه،
ظرف چند روز آتی احکام قضائی سنگین برای متهمان صادر می‌شود، تا درس عبرتی برای افراد سودجویی باشد که به دنبال حفاری غیرمجاز و دستیابی به اشیای تاریخی هستند. متاسفانه متهم اصلی این پرونده هنوز متواری می‌باشد. اما پیگیری‌های لازم در دستور کار قرار دارد. همچنین حکم توقیف خودرو وی (پوآرو) در سراسر کشور اعلام شده است تا در آینده‌ای نزدیک دستگیری این فرد سودجو اتفاق بیافتد.

تور آموزشی

سردار رحمت‌الهی اضافه کرد:
انگیزه این فرد از راه اندازی این گروه منفعت شخصی،
معروف شدن در فضای مجازی، افزایش مخاطب و… می‌باشد. اما به هر حال برای آن دسته از کسانی که با هر انگیزه‌ای دست به این گونه کارها بزنند احکام سنگینی در نظر گرفته می‌شود.

وی همچنین اضافه کرد:
یگان حفاظت میراث فرهنگی هرگونه تحرکات مبنی بر حفاری غیر مجاز را
زیر نظر دارند و به حفاران غیر مجاز این هشدار را داد که اگر حفاری غیر مجاز داشته باشند با توجه به همکاری خوب قوه قضائیه با یگان حفاظت با این افراد به شدت برخورد می‌شود.

بیشتر بخوانید  آب انبار جنک ، آب انباری متروکه در یزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست