visibility2,258
زمان مطالعه: 4 دقیقه

یکی از انتخاب‌های اکثر علاقه‌مندان به تحصیل، کشور گرجستان و دریافت ویزای تحصیلی گرجستان می‌باشد. گرجستان کشوری مستقل در منطقه قفقاز است که بین شرق اروپا و غرب آسیا واقع شده است. باید توجه داشته باشید که مردم این کشور به زبان گرجی، انگلیسی و روسی صحبت می‌کنند. پایتخت تاریخی و جذاب این کشور تفلیس مقصد خرید بلیط هواپیما و سفر گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به حساب می‌آید.
فرهنگ و آداب رسوم مردم گرجستان تقریبا با فرهنگ و آداب و رسوم مردم ایران هم خوانی دارد. کشور زیبای گرجستان یکی از مقاصد پیشنهادی ما به منظور ادامه تحصیل در خارج از کشور می‌باشد. رشته‌های تحصیلی گوناگونی در گرجستان به دلیل قرارگیری در قاره اروپا در دانشگاه‌های گرجستان تدریس می‌شود، به همین سبب گزینه مناسبی برای ایرانی‌ها به حساب می‌آید. در ادامه شرایط دریافت
ویزای تحصیلی این کشور را برای شما توضیح خواهیم داد.

مزایای تحصیل در گرجستان

مطمئنا هر کشوری را که بخواهید انتخاب کنید بسته به این که چه امکاناتی را برای تحصیل فراهم می‌کند در نظر می‌گیرید؛ بنابراین هر کشور دارای مزایای از قبل تعیین شده خود می‌باشد که از مزایای تحصیل در گرجستان می‌توان به کیفیت آموزشی دانشگاه‌های گرجستان منطبق با استانداردهای اروپایی اشاره کرد. هزینه زندگی و تحصیلی در کشور گرجستان تقریبا متعادل می‌باشد. خوب است بدانید که مدرک اخذ شده توسط مراکز تحصیلی گرجستان در کشور‌های تراز اول اروپا مورد تایید واقع می‌شود. بنابراین بعد از فارغ‌التحصیلی با در دست داشتن مدرک اخذ شده از گرجستان می‌توانید اقامت اروپا را نیز در صورت تمایل دریافت کنید. خبر خوب این است که برای پذیرش لزومی به داشتن مدرک آیلس ندارید. همچنین در صورت اتمام تحصیلات ویزای تضمینی اقامت در گرجستان به فارغ‌التحصیلان داده می‌شود.

سیستم آموزشی گرجستان

اگر قصد دارید و تصمیم گرفته‌اید که گرجستان را مقصدی برای تحصیل انتخاب کنید لازم است قبل از هر چیزی از نظام آموزشی این کشور اطلاعاتی داشته باشید. جالب است بدانید اجباری بودن تحصیل در گرجستان برای کودکان ۶ تا ۱۴ سال امری طبیعی قلمداد می‌شود. سیستم آموزشی در مدرسه‌های گرجستان به 3 دوره مقدماتی برای 6 تا 12 سال، پایه؛ 12 تا 15 سال و ثانویه؛ 15 تا 18 سال دسته بندی شده است. دانش آموزان برای تحصیل در موسسه عالی دولتی باید در امتحانات ملی حضور پیدا کنند و طبق رتبه و نمره‌ای که کسب می‌کنند، مجاز به انتخاب رشته دلخواه خود می‌باشند.

بیشتر بخوانید  آشنایی با صفر تا صد تحصیل در کانادا

تحصیلات تکمیلی در گرجستان

تحصیلات تکمیلی در گرجستان در 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا نیز دسته بندی می‌شود.

مقطع کارشناسی

تقریبا شبیه ایران، در گرجستان برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشجو می‌بایست 4 سال زمان صرف کند. در مقطع کارشناسی رشته‌های محدودی همچون ادبیات و تاریخ دیگر کشور‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و بیش‌تر رشته‌ها نیز به زبان گرجی و روسی در موسسات تدریس می‌شود؛ بنابراین دانشجویان به هر زبانی که به آن تسلط دارند و برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند می‌بایست مدرکی که نشان دهد بر آن زبان تسلط کامل دارد را به دانشگاه مربوطه ارائه دهند. هزینه تحصیل نیز در مقطع کارشناسی تقریبا چیزی حدود 3000 یورو برآورد شده است.

کارشناسی ارشد

در گرجستان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معمولا 1.5 تا 2 سال زمان می‌برد. در این مقطع درس‌هایی که تدریس می‌شود به زبان گرجی می‌باشد. اما اکثر رشته‌ها در مراکز خصوصی و دولتی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. به منظور انتخاب زبان تحصیلی خود لازم است که در آزمون‌های زبان که توسط دانشگاه‌ها برگزار می‌شود حضور داشته باشید و تنها با گرفتن نمره 5/5 آیلس و یا 80 تافل زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. 3000 تا 4000 یورو هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های مختلف گرجستان برآورد شده است.

دکتری

همچنین امکان تحصیل در رشته‌های علوم مهندسی، مالی، حقوق و ادبیات در مقطع دکتری به زبان انگلیسی فراهم شده است. به منظور معافیت از امتحان ورودی تعیین سطح زبان دانشگاه تنها می‌بایست مدرک زبانی با نمره آیلس 6 و یا تافل 90 را به دانشگاه مربوطه ارائه دهید. در دانشگاه‌های گرجستان 3 تا 5 سال مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا می‌باشد. همچنین هزینه اخذ مدرک در مقطع دکترا معمولا حدود 4000 تا 5000 یورو می‌باشد.

مراحل و هزینه دریافت ویزای تحصیلی گرجستان

نخست به منظور چک کردن مدارک و ارزشیابی دانشگاه لازم است 500 دلار پرداخت نمایید. پس از طی کردن این مراحل و ثبت نام برای ترجمه و بررسی مدارک توسط دانشگاه تقریبا 20 تا 25 روز زمان لازم است. سپس با اخذ نامه قبولی از طرف دانشگاه، دانشجو ملزم است 50 درصد از هزینه‌های دانشگاه را پرداخت نماید. متقاضی در مرحله بعد می‌بایست درخواست خود را به صورت آنلاین به منظور اخذ ویزای تحصیلی گرجستان پیگیری کند. در نهایت دانشگاه بعد از تاییدیه پرداخت هزینه تحصیل توسط دانشجو، نامه پذیرش نهایی، گواهی ثبت نام و دعوت نامه را برای صدور ویزای تحصیلی گرجستان به کنسول‌گری یا سفارت ارسال می‌کند.

بیشتر بخوانید  جدیدترین شرایط ورود به خاک گرجستان در دوران کرونا

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی گرجستان

پاسپورت معتبر
عکس
– نامه پذیرش
– نامه بیانیه هدف و انگیزه
– کپی از مدارک تحصیلی و نامه آیلس
دریافت هزینه تحصیل
بیمه درمانی مسافرت برای مدت یک سال
– پرینت صورت حساب بانکی برای 3 ماه گذشته و تراز مالی
– اثبات اجاره مکانی برای اقامت در زمان تحصیل
خرید بلیط هواپیما تفلیس
نامه سوابق قبلی در صورت نیاز

در حال حاضر متقاضیان بسیاری از تمام دنیا اقدام به دریافت ویزای تحصیلی گرجستان و ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های گرجستان که مدرک بین‌المللی ارائه می‌دهد، می‌نمایند. رشته‌های دانشگاهی مانند پزشکی در گرجستان جزو یکی از پر تقاضا ‌ترین و گران‌ترین رشته‌های تحصیلی در گرجستان به حساب می‌آید.

پر بازدید ترین مطالب

 

——————————————–

 1. ویزای بشر دوستانه برزیل صدور ویزای بشر دوستانه برزیل برای شهروندان افغان
 2. دره رنگین کمان جزیره هرمز دره رنگین کمان جزیره هرمز ، شکوهی بی همتا
 3. کاخ شمس ، مروارید زمان پهلوی در مهرشهر کرج
 4. کلاب های معروف استانبول کلاب های معروف استانبول را بشناسید
 5. جنگل مشه سویی اردبیل جنگل مشه سویی اردبیل، جنگلی با استخری جوشان
 6. خاک های خوراکی جزیره هرمز خاک های خوراکی جزیره هرمز؛ این منطقه خاکش قابل خوردن است!
 7. ویزای بلاروس برای افغان ها اخذ ویزای بلاروس برای افغان ها
 8. کاخ نیاوران آشنایی با کاخ نیاوران + تصاویر
 9. دره دارانداش هیجانی وصف نشدنی با سفر به دره دارانداش
 10. شهر عقدا شهر عقدا کجاست؟
 11. شهیون شهیون دریاچه ای دیدنی در دزفول
 12. باغ گل های اصفهان باغ گل های اصفهان کجاست؟
 13. شهر همدان شهر همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران
 14. روستای سلخ قشم روستای سلخ، روستایی در قلب جزیره قشم
 15. آبشارهای مازندران آبشارهایی بکر و خیال انگیز در گوشه کنارهای مازندران
 16. جزیره هرمز غاری رنگارنگ در دل جزیره هرمز
 17. تنگه دارانداش تنگه دارانداش، آغاز ترشح آدرنالین + تصاویر
 18. شانس افغان ها برای لاتاری افزایش شانس افغان ها برای لاتاری 2023
 19. جنگل دالخانی جنگل دالخانی ، بهشتی در رامسر
 20. تنگه شوتاریکو جزیره پارسیان تنگه شوتاریکو پارسیان با اشکالی خاص و عجیب

--------------------------------------------

ویــــزا

--------------------------------------------

تــورهای داخلی

--------------------------------------------

تــورهای خارجی

——————————————–

تهران ، سعادت آباد ، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا ، پلاک 30
02188691210
09123568464

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست