ویزای دورکاری دبی

ویزای دورکاری دبی و تاثیر شگرف آن بر صنعت گردشگری

visibility360

بر اساس آخرین آمار به دست آمده، اقدام اخیر دولت «امارات متحده عربی» در اعطای ویزای دورکاری دبی به شاغلان خارجی، نقش پر رنگی را بر رونق گردشگری خاورمیانه داشته است. با توجه به اقداماتی نظیر اعطای ویزای دورکاری دبی به شاغلان خارجی و همچنین امکان اقامت یک ساله در این شهر، توسعه و رونق صنعت گردشگری خاورمیانه علی الخصوص دبی را می توان شاهد بود. در حال حاضر خیل عظیمی از افراد که از کشورهای گوناگونی نظیر؛ فرانسه، انگلیس، روسیه و کانادا و… هستند تقاضای اخذ این ویزا را دارند.

گزارشات فوروارد کیز

دبی مطابق با آخرین گزارشات شرکت «فوروارد کیز» (ForwardKeys) که در زمینه تجزیه ‌و‌ تحلیل شاخص سفر و گردشگری فعالیت می‌کند، به مقصد محبوبی به جهت دورکاری برای افراد خارجی، دیجیتال نومدها یا همان «کوچ‌گردان دیجیتالی» مبدل گشته است. کوچ گردان های دیجیتالی به آن دسته از افرادی که کار را با سفر کردن های خود ادغام کرده اند و مشخصا در یک دفتری خاص مشغول به کار نیستند گفته می شود. این دسته از افراد بیشتر زندگی خود را در سفر می‌باشند. در حین سفر به کار و فعالیت‌های تجاری خود به ‌صورت دورکاری مشغول هستند.

ویزای دورکاری دبی

چرا ویزای دورکاری دبی آنقدر محبوب است؟

«دبی» بستری است که در آن فرصت های طلایی بی شماری فراهم شده است. بدیهی است که این شهر متقاضیان فراوانی را برای سفر و در عین حال کار کردن در این شهر داشته باشد. بنابراین روشن است که اقدام دولت امارات در خصوص اعطای ویزای دورکاری دبی و امکان اقامت یک ‌ساله در شهری که مرکز تجارت جهانی و یکی از بهترین مقاصد گردشگری دنیا محسوب می‌شود، از سوی دورکاران و دیجیتال نومدها بسیار مورد توجه قرار گیرد.

درست از جولای 2020 که زمان بازگشایی مرزهای دبی بوده است تاکنون، تعداد دورکاران خارجی (دیجیتال نومدها) که از کشورهای اروپایی مانند «فرانسه» به «دبی» سفر می‌کنند، رشد صعودی داشته است. این امر در حالیست که سراسر کشور با فاز دومی از قرنطینه مواجه شده است. در این بازه زمانی میزان ورود دیجیتال نومدها به دبی کاهش یافت. اما مجددا بار دیگر در ماه دسامبر ۲۰۲۰ (آذرماه ۱۳۹۹) با دسترسی پیدا کردن به واکسیناسیون ویروس کرونا، این شهر شاهد افزایش چشمگیری در میزان تقاضای افراد خارجی به منظور دریافت ویزای دورکاری دبی بوده است. این دسته از افراد اغلب برای سفر، کار و استفاده از موقعیت‌های بی‌شمار شغلی و تجاری به دبی سفر می‌کنند.

بیشتر بخوانید  چگونه ویزای بازنشستگی دبی دریافت کنیم!!

بیشترین متقاضی ویزای دورکاری دبی

بعد از پایان یافتن قرنطینه در سراسر اروپا، میزان تقاضای مسافرینی که قصد دورکاری را داشته اند از کشور «انگلیس» بوده اند. این گروه از مسافرین قصد سفر به دبی را داشته‌اند. به طوری که از سوی این کشور رشد چشمگیری را شاهد بوده اند. پس از این دو کشور، رکورد بیشترین تعداد دورکاران خارجی وارد شده به دبی از کشور «روسیه» بوده است. گفتنی است که در واقع شرایط جدید اقامت در دبی منجر به این امر شده است که دورکاران و دیجیتال نومدهای روسی نسبت به سال ۲۰۱۹ تقریبا دو برابر مدت زمان بیشتری در دبی اقامت داشته باشند. این مورد، خود به‌ تنهایی سبب رونق گردشگری خاورمیانه خواهد شد.

با توجه به آمارها و گزارش‌های «فوروارد کیز»، این میزان افزایش و رونق گردشگری که در خاورمیانه رخ داده است امری اتفاقی نبوده است. نتیجه تدابیر و اتخاذ سیاست هایی خاص از سوی دولت «دبی» بوده است. برای جذب این قبیل از گردشگران دولت امارات متحده عربی از ۱۴ اکتبر ۲۰۲۰ (مهرمان ۱۳۹۹)، ویزای مخصوصی ارائه می‌دهد. این ویزا بسیار مورد توجه دورکاران خارجی و دیجیتال نومدها قرار گرفته است. آنها هدفشان اقامت طولانی ‌مدت در شهرهایی مانند «دبی» است. این ویزا فرصت‌های شغلی بی‌شماری داشته و امکان پیشرفت را برای آن‌ها فراهم می‌کند. گفتنی است که بر اساس گزارش‌های به دست رسیده آمار رزرو و صدور بلیت از سوی مسافران منطقه اروپا و و آمریکا از ابتدای اکتبر ۲۰۲۰ تاکنون بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است.

استقبال فریلنسرها از ویزای دورکاری دبی

«ماندال» (Ema Mandal)، مدیر پژوهش تجاری «فوروارد کیز» در راستای استقبال فریلنسرها در اتخاذ ویزای دورکاری دبی و میزان اثر گذاری آن بر رونق گردشگری خاورمیانه، می‌گوید:
«ما شاهد رشدی چشمگیر از میزان تقاضاها برای اخذ ویزای دورکاری دبی از تاریخ اواخر ماه اکتبر ۲۰۲۰ (آبان‌ماه ۱۳۹۹) هستیم. درست پس از اعلام اولین برنامه ویژه اعطای ویزای دورکاری دبی از سوی دولت امارات متحده عربی. این میزان تقاضای بالا هفته به هفته رشد قابل توجهی را شاهد است.»

بیشتر بخوانید  مرزهای دبی از اواسط تیر به روی گردشگران خارجی باز می‌شود

همچنین وی در انتهای صحبت‌های خود خاطر نشان کرد:
«این شرایط برای دورکاران و دیجیتال نومدها فراهم است. ضمن دریافت اقامت طولانی مدت خود در خاک دبی به واسطه سفر به این کشور و اخذ ویزای دورکاری در این کشور؛ همچنین می توانند برای اقامت خانواده‌های خود در این مرکز تجارت جهانی نیز اقدامی به عمل آورند. هم اکنون بیشترین تقاضا برای اخذ ویزای دورکاری دبی از سوی دیجیتال‌ نومدها و فریلنسرهای ساکن کانادا و انگلیس بوده است. از دسامبر سال ۲۰۲۰ (دی‌ماه ۱۳۹۹) رشد حائز اهمیتی داشته است».

ویزای دورکاری دبی

ویزای دورکاری دبی چیست و شرایط اخذ این ویزا

دبی در اکتبر سال گذشته (مهرماه ۱۳۹۹)، برنامه‌ای را طرح ریزی و مقرر ساخت که مطابق با آن افرادی که متخصص بودند و تقاضای دورکاری را داشته اند، می‌توانستند ویزای دورکاری دبی را دریافت کنند. با اخذ این نوع ویزا همچنان برای کارفرمایان خود در خارج از کشور یا کشور زادگاه خود فعالیت کنند. این قبیل از افراد تنها در صورت دارا بودن شرایط زیر، امکان اخذ ویزای دورکاری دبی را داشته اند:

  • گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
  • بیمه درمانی دارای پوشش ارائه خدمات در امارات متحده عربی
  • مدارک اثبات اشتغال از کارفرمای فعلی
  • قرارداد شغلی با حداقل ۱ سال اعتبار
  • حداقل حقوق ۵ هزار دلار در ماه

نکته حائز اهمیت ماجرا اینجاست که متقاضیانی که مایل به اتخاذ این ویزای کاری از کشور امارات متحده عربی بوده اند می بایستی فیش حقوقی و گردش مالی سه ماه اخیر خود را از طریق حساب بانکیشان تهیه کنند. پیش از درخواست ثبت نام آن را ضمیمه مدارک خود بکنند. ویزا دورکاری دبی هزینه ای قریب به ۲۸۷ دلار می باشد. مبلغ بیمه درمانی و هزینه بررسی پرونده را هم می بایستی به آن افزود.

ویروس کرونا و تعادل میان کار و زندگی

«هلال المری» (Helal Almarri) مدیرکل اداره گردشگری دبی نیز در این خصوص می‌گوید:
«پاندمی کرونا، باعث اختلال در فرآیند و جریان گذر زندگی و کار ما شده است. تمام تمرکز و اولویت ما و مردم جهان حفظ سلامتی و در امان ماندن از این ویروس جهانی است. سعی ما ایجاد تعادل و سازگاری میان کار و زندگیمان است. کشور دبی به دلیل برخورداری از امکاناتی خاص و ویژه توان فراهم سازی بستری متاسب برای داشتن یک سبک زندگی ایمن و پویا را دارد. در همین راستا ویزایی را برنامه ریزی کرده است. در آن به فعالان حوزه دیجیتال و خانواده‌ هایشان این امکان داده می شود تا فعالیت خود را از راه دور انجام دهند. مدت و بازه زمانی خاصی برای این فعالیت تعریف نشده است. می خواهد این فعالیت کوتاه مدت و تنها برای چند ماه باشد یا برای حتی سالیانی طولانی».

بیشتر بخوانید  اخذ اقامت در آلمان

 


در ادامه می توانید مطلبی درباره آخرین تدابیر اتخاذ شده برای ورود به خاک دبی بخوانید

آخرین تدابیر اتخاذ شده برای ورود به خاک دبی


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست