visibility168
زمان مطالعه: 7 دقیقه

کشور مهاجرپذیر کانادا با داشتن بهترین دانشگاه های دنیا در شهرهای معروف خود هر ساله پذیرای دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان می باشد. دانشگاه های کانادا در مقایسه با دانشگاه های آمریکا شرایط بهتر و ساده تری برای درخواست پذیرش و ویزای تحصیلی دارند. در ادامه این مطلب از داوین گشت به بررسی 10 مورد از بهترین دانشگاه های کانادا می پردازیم:

بر اساس آخرین رتبه بندی موسسه QS (معتبرترین موسسه رتبه بندی دانشگاه ها) برای انتخاب برترین دانشگاه های جهان در سال جدید، 26 دانشگاه کانادا در بین هزار دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند که عواملی همچون اعتبار کارفرمایان، سطح اعتبارات علمی و تعداد منابع علمی به ازای هر عضو هیات علمی ارزیابی شده اند.

دانشگاه تورنتو‌ کانادا از بهترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه تورنتو کانادا از بهترین دانشگاه های کانادا

در میان بهترین دانشگاه های کانادا اولین اسم دانشگاه تورنتو است. دانشگاه تورنتو در سال 1827 تاسیس شد و دارای قدیمی ترین و جذاب ترین کتابخانه در بین دانشگاه های کانادا است. دانشگاه تورنتو در سال 1910 بازسازی شده است. همچنین اولین دوره از مطالعات انسان شناسی در جهان به نام «مردم شناسی باستان و مدرن» در سال 1857 در این دانشگاه ارائه شد. افتخارات بسیاری به نام دانشگاه تورنتو به ثبت رسیده است و در عرصه علمی، به عنوان یکی از دانشگاه‌ های پیشتاز شناخته می ‌شود. اولین دفتر نشر مقالات علمی در این دانشگاه تاسیس شد. به علاوه نخستین دانشکده تخصصی علوم جنگل. همچنین دانشگاه تورنتو اولین دانشگاه در کانادا بود که هزینه‌ های اختصاص‌ یافته به آن از مرز 1 میلیارد دلار کانادا عبور کرد.

مارگارت آتوود (نویسنده و فعال سیاسی)، روبرتا بوندار (اولین زن فضانورد کانادایی و اولین متخصص مغز و اعصاب در فضا)، نیما ارکانی حامد (فیزیکدان) و جان مکلید (کاشف انسولین) از جمله افراد مشهور فارغ التحصیل دانشگاه تورنتو هستند. دانشگاه تورنتو برای رشته ‌هایی مانند مهندسی، پزشکی، طراحی و معماری، علوم و هنر، دندانپزشکی، حقوق، مدیریت، دارو، موسیقی، پرستاری، خدمات اجتماعی، سلامت عمومی، فیزیولوژی و علوم ارتباطات ارائه می‌ شود. دانشگاه تورنتو بورسیه های فراوانی را به متقاضیان واجد شرایط اعطا می کند. از جمله شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی دارا بودن شرایط علمی و تحصیلی و دارا بودن رزومه تحصیلی عالی است.

دانشگاه مک گیل‌ کانادا

دانشگاه مک گیل کانادا از بهترین دانشگاه های کانادا

یکی از شناخته شده ترین موسسات آموزش عالی کانادا به حساب می آید. این دانشگاه دارای 300 ساختمان، 39500 دانشجو و 250 هزار فارغ التحصیل می باشد و از نظر تعالی آموزشی و رشته های پژوهشی مشهور است و نامش در میان دانشگاه های برتر جهان وجود دارد. از نظر جمعیت دانشجویی دارای بیشترین تنوع بین المللی در میان سایر دانشگاه های کانادا می باشد. دانشکده پزشکی این دانشگاه در سال 1829 تاسیس شده و اولین دانشکده پزشکی کانادا است. این دانشکده با چندین بیمارستان آموزشی همکاری دارد. دانشگاه مک گیل رتبه 51 جهان را به خود اختصاص داده است و سومین دانشگاه برتر کانادا است. رتبه رشته پزشکی بالینی در این دانشگاه نیز 42 در جهان است.

بیشتر بخوانید  10 هتل دورافتاده دنیا را بشناسید

دانشگاه بریتیش کلمبیا‌ کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا از بهترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا در سال ۱۹۰۸ تاسیس شده است. این دانشگاه در شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا واقع می‌ باشد. آب ‌و هوای دلپذیر، طبیعت زیبا و شگفت ‌انگیز و تنوع‌ های قومی و فرهنگی ونکوور باعث شده هر دانشجوی بین ‌المللی رویای تحصیل در این دانشگاه را در سر داشته باشد. بریتیش کلمبیا‌ دومین دانشگاه برتر کشور کانادا برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا می باشد. رنکینگ جهانی این دانشگاه ۳۷ است. رشته ‌های موجود در این دانشگاه نیز مانند دانشگاه تورنتو می ‌باشد. کتابخانه دانشگاه بریتیش کلمبیا، یکی از بزرگترین کتابخانه‌ های کانادا می باشد، که 9 میلیون کتاب چاپی و دیجیتالی را در خود جای داده است و امکانات رایانه ‌ای این دانشگاه از گسترده‌ ترین و پیشرفته ‌ترین امکانات کامپیوتری در این کشور محسوب می‌ شود.

دانشگاه مونترال‌ کانادا از بهترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه مونترال کانادا از بهترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه دولتی مونترال یا به اختصار (UdeM) واقع در شهر مونترال استان کبک می ‌باشد. این دانشگاه که 6 امین دانشگاه برتر کانادا است، یکی از برجسته ترین دانشگاه ها در جهان می باشد. جالب است بدانید این دانشگاه معروف است به این که بر مشارکت بیمار در پروسه درمان تاکید دارد و از دانشجویان خود انتظار دارد در رابطه پزشک و بیمار، احترام و مسئولیت پذیری را فراموش نکنند. زبان اصلی این دانشگاه فرانسه است، اما در کارشناسی ارشد رشته هایی چون بیوشیمی، داروشناسی و نوروساینس، به زبان انگلیسی تدریس می شوند. دانشگاه مونترال‌ رشته ‌هایی نظیر علوم و هنر، دندانپزشکی، طراحی محیطی، آموزش و پرورش، حرکت شناسی، حقوق، پزشکی، موسیقی، بینایی‌ سنجی، پرستاری، داروسازی، دامپزشکی، سلامت عمومی را ارائه می ‌دهد.

دانشگاه آلبرتا‌ کانادا

دانشگاه آلبرتا کانادا از بهترین دانشگاه های کانادا

این دانشگاه در سال ۱۹۰۸ در شهر ادمونتون که مرکز آلبرتا است تاسیس شد. محوطه جنوبی دانشگاه متمرکز بر فعالیت ‌های تحقیقاتی در حوزه کشاورزی است. همچنین مساحتی معادل با ۳۲۵۱۶ متر مربع در بخش جنوبی دانشگاه به ساخت باشگاه‌ های ورزشی اختصاص یافته است. یکی از این باشگاه ‌ها محل تمرین تیم ملی بسکتبال بانوان کانادا است. در فاصله یک ساعته از این محوطه، بخش دیگری وجود دارد که به هنرهای آزاد و علوم دیگر مرتبط هستند.

بیشتر بخوانید  محدودیت های سفر به کانادا تا پایان سال جاری تمدید شد

دانشگاه آلبرتا، یکی از معدود دانشگاه های کانادا است که در آن می ‌توان در رشته ‌های بومی مختص کانادا تحصیل کرد و آشنایی بیشتری با شرایط اقلیمی، جغرافیایی، فرهنگ و تاریخ این کشور پیدا کرد. در حال حاضر نزدیک به ۲۶۰ هزار نفر از این دانشگاه فارغ ‌التحصیل شده ‌اند. کسانی که زمینه‌ ساز شروع فعالیت ۷۰ هزار سازمان و موسسه مختلف در اطراف جهان شدند. این دانشگاه نقش مهمی در اقتصاد استان دارد و یک منبع بزرگ مالی برای استان آلبرتا به شمار می رود به طوری که 5 درصد تولید ناخالص سالانه این استان را تامین می کند.

دانشگاه مک مستر‌ کانادا

دانشگاه مک مستر کانادا از بهترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه مک مستر یک دانشگاه آکادمیک تحقیقاتی واقع در همیلتون، انتاریو کانادا است. نام این دانشگاه برگرفته از ویلیام مک مستر است (سناتور و بانکدار مطرح کانادایی که ۹۰۰ هزار دلار را وقف احداث این دانشگاه کرد). این دانشگاه جزو برترین دانشگاه های کانادا به شمار می آید، که علت آن جایگاه و اعتبار دانشکده پزشکی این دانشگاه می باشد. دیگر دانشکده ‌های مطرح دانشگاه مرتبط با رشته‌ های مهندسی، تجارت، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی هستند. به علاوه امکانات ورزشی این دانشگاه در بین دانشگاه های مطرح دنیا بی نظیر است.

دانشگاه واترلو‌ کانادا از بهترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه واترلو کانادا از بهترین دانشگاه های کانادا

می توان بیان کرد دانشگاه دولتی واترلو یکی از نوپاترین و بهترین دانشگاه‌ های کانادا است که در سال ۱۹۵۶ تاسیس شده است. این دانشگاه واقع در شهر واترلو کشور کانادا می ‌باشد. دانشگاه واترلو‌ به دلیل دارا بودن رشته‌ های علوم رایانه و مهندسی شهرت یافته است. این دانشگاه یکی از معروف ‌ترین دانشگاه‌ های کانادا در حوزه برنامه‌ های کارآموزی است. در سال های اخیر دانشجویان ایرانی بسیاری در دانشگاه واترلو مشغول به تحصیل شده اند و جز دانشجویان موفق این دانشگاه بوده اند. دانشگاه واترلو جزو دانشگاه های پرطرفدار بین دانشجویان ایرانی است و در حال حاضر بسیاری از هموطنان در حال تحصیل در رشته های مختلف در این دانشگاه هستند.

دانشگاه وسترن‌ کانادا

دانشگاه وسترن کانادا از بهترین دانشگاه های کانادا

این دانشگاه از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا به حساب می آید که در شهر لندن، انتاریو واقع شده است. این دانشگاه در 7 مارس سال 1878 با نام The Western University of London Ontario تاسیس شد. واترلو در میان دانشگاه های کانادا دارای شهرتی جهانی در زمینه ارائه رشته‌ های تحصیلی پرستاری، فلسفه و روانشناسی می ‌باشد. وسترن عضو گروه ۱۳ است که شامل ۱۳ دانشگاه برتر کانادا در زمینه تحقیق می‌ گردد و دانشکده‌ بیزینس Ivey آن دارای اعتبار جهانی می ‌باشد. شهریه این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه های کانادا بالاتر بوده و در اکثر رشته‌ ها از سالی ۳۰ هزار دلار شروع می‌ شود.

بیشتر بخوانید  مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

دانشگاه کویینز‌ کانادا

کویینز‌ یک دانشگاه دولتی است که در شهر کینگستون انتاریو در شرق کشور کانادا قرار دارد. این دانشگاه دارای محوطه‌ ای است که بیش از ۱۴۰۰ هکتار از زمین انتاریو را به خود اختصاص داده است. دانشگاه کویینز اولین دانشگاه کانادا بود که دانشجویان دختر را پذیرفت و همچنین یک انجمن دانشجویی تشکیل داده و به دانشجویان خود کمک هزنیه تحصیلی اعطا می‌ کرد.

نکته جالبی که بد نیست بدانید این است که دانشگاه کویینز کانادا در سال ۱۸۴۱ تاسیس شده است که در آن سال هنوز کشور کانادا به شکل امروزی شکل نگرفته بود؛ یعنی قدمت این دانشگاه از قدمت کشور کانادا هم بیشتر است. دانشکده پزشکی این دانشگاه در سال 1854 تاسیس شده است و معمولا جزو یکی از بهترین دانشکده های پزشکی در کانادا شناخته می شود. همچنین شهریه این دانشگاه نیز برای رشته پزشکی جزو کمترین شهریه ها است. این دانشگاه نیز در حوزه و رشته‌ های مختلفی چون علوم پایه، علوم سیاسی و جغرافیایی، مهندسی، پزشکی، محیط زیست و انرژی پایدار، سلامت و بهداشت روانی و… فعالیت می کند.

دانشگاه کلگری‌ کانادا

دانشگاه کلگری کانادا از بهترین دانشگاه های کانادا

این دانشگاه به‌ عنوان زادگاه ابداعات مهمی مانند نوروچیپ شناخته‌ می ‌شود. دانشگاه کلگری، در شهر کلگری آلبرتا واقع شده است. یکی از دانشگاه‌ های دولتی تقریبا تازه تاسیس کشور کانادا می ‌باشد. دانشگاه کلگری در رشته‌ های انرژی، مهندسی، سیاست عمومی، علوم و هوا فضا، پرستاری و زمین ‌شناسی شهرت جهانی دارد. همانطور که می ‌دانید کشور کانادا سردسیر است و ایده جالب این دانشگاه برای جلوگیری از آسیب سرمای شدید به دانشجویان، احداث تونل‌ های زیر زمینی است که زیبایی این دانشگاه را دو چندان می‌ کند. هر ساله نزدیک به ۳۰ هزار دانشجو در این دانشگاه شروع به تحصیل می‌ کنند. دانشگاه کلگری در مورد نحوه پذیرش دانشجویان و توسعه و تکامل در تمام زمینه ها مانند هنر، ورزش، علوم، پزشکی، مهندسی، فعالیت های داوطلبانه و بازرگانی و… در میان دیگر دانشگاه‌ های کانادا معروف است.

پر بازدید ترین مطالب

 

——————————————–

 1. دره رنگین کمان جزیره هرمز دره رنگین کمان جزیره هرمز ، شکوهی بی همتا
 2. ویزای بشر دوستانه برزیل صدور ویزای بشر دوستانه برزیل برای شهروندان افغان
 3. دره دارانداش هیجانی وصف نشدنی با سفر به دره دارانداش
 4. کلاب های معروف استانبول کلاب های معروف استانبول را بشناسید
 5. کاخ نیاوران آشنایی با کاخ نیاوران + تصاویر
 6. ویزای بلاروس برای افغان ها اخذ ویزای بلاروس برای افغان ها
 7. کاخ شمس ، مروارید زمان پهلوی در مهرشهر کرج
 8. جنگل مشه سویی اردبیل جنگل مشه سویی اردبیل، جنگلی با استخری جوشان
 9. خاک های خوراکی جزیره هرمز خاک های خوراکی جزیره هرمز؛ این منطقه خاکش قابل خوردن است!
 10. شهیون شهیون دریاچه ای دیدنی در دزفول
 11. جزیره هرمز غاری رنگارنگ در دل جزیره هرمز
 12. تنگه شوتاریکو جزیره پارسیان تنگه شوتاریکو پارسیان با اشکالی خاص و عجیب
 13. ماسال دیدنی‌ترین‌ها را در ماسال بشناسید
 14. شهر همدان شهر همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران
 15. گره بان خانه هایی با طراحی روسی در روستایی در کرمانشاه به نام گره بان
 16. میدان نقش جهان میدان نقش جهان دیدنی ترین مکان در اصفهان
 17. تنگه دارانداش تنگه دارانداش، آغاز ترشح آدرنالین + تصاویر
 18. شهر عقدا شهر عقدا کجاست؟
 19. برگرها آشنایی با خوشمزه ترین برگرهای دنیا
 20. سرعین دیدنی ترین ها را با سفر به سرعین تجربه کنید

--------------------------------------------

ویــــزا

——————————————–

--------------------------------------------

تــورهای داخلی

--------------------------------------------

تــورهای خارجی

——————————————–

تهران ، سعادت آباد ، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا ، پلاک 30
02188691210
09123568464

18 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست