با تور سفر رفتن در بین افرادی که زیاد در حال سفر کردن هستند یکی از مزایای سفر می‌باشد. استفاده از تور مزایای زیادی دارد که البته باید موقعی که می‌خواهید تور را خریداری کنید به مزایای تور مدنظر خود توجه کنید.
در خرید تور کارهایی مانند رزرو هتل، خرید بلیت هواپیما، تهیه ویزا، گشت شهری، راهنمای فارسی زبان و… که توسط تور لیدر مدیریت می‌شود مطمئنا سفر خوبی را برای شما به ارمغان میاورد.

تورهای مسافرتی انواع متفاوتی دارد:

تورها از لحاظ گردشگری برای توریست‌ها به 2 دسته، تور گروهی و تور مستقل تقسیم‌بندی می‌شوند.

سفر رفتن با تور مزایای خودش را دارد چرا که ممکن است با همسفران خوبی در طی سفر آشنا شوید و اطلاعات خوبی در رابطه با مقصد خود توسط تور لیدر کسب کنید و از تجربیات آن‌ها استفاده کنید. در برخی تورها گشت‌های شهری، سیم کارت، ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و… جزو خدمات تورها به حساب می‌آید.

تور ارزان

شاید تورهای ارزان توجه شما را هنگام خرید تور جلب کنند اما باید توجه داشته باشید که دلیل ارزان بودن تور مورد نظر چه می‌باشد؛ چرا که مواردی مانند تعداد وعده غذایی، نوع وسیله حمل و نقل و… می‌تواند تعیین کننده قیمت تور باشد.
همچنین برخی از آژانس‌ها و تور گردانان از ناآگاهی مسافرین سواستفاده می‌کنند. بنابراین موقع خرید تور مخصوصا تورهای ارزان به خدماتی که ارائه می‌شود دقت کنید.

تور لحظه آخری

یکی دیگر از تورهایی که خیلی مورد توجه گردشگران می‌باشد تورهای لحظه آخری می‌باشد؛ به این دلیل که تعداد مسافرین این تور به حد نصاب خود نرسیده است و شروع این تور نزدیک است به همین دلیل قیمت این تورها نسبت به قیمت واقعی خودش بین 10 درصد تا 80 درصد پایین‌تر می‌باشد و نکته مهم این است که بین 1 تا 2 روز فرصت دارید تا خود را برای رساندن به این تورها آماده کنید. به این نوع تورها نیز چارتری گفته می‌شود.

فهرست