واکسن های مورد تایید آمریکا

واکسن های مورد تایید آمریکا برای بازگشایی مرزهایش

  1. خانه
  2. chevron_left
  3. اخبار گردشگری
  4. chevron_left
  5. واکسن های مورد تایید آمریکا برای بازگشایی مرزهایش
visibility478
زمان مطالعه: 3 دقیقه

بعد از 18 ماه مرزهای ایالات متحده آمریکا بازگشایی شده است و حالا مهم این است که واکسن های مورد تایید آمریکا چه واکسن هایی می باشد. به طور محدود موقعی که بیماری کرونا خیلی از کشورها را آلوده کرده بود چند واکسن در جهان معرفی شد، کارشناسان حوزه پزشکی اعلام کردند «در دسترس‌ترین واکسن، بهترین واکسن» است. فردی به نام آکوس سیپوس، از بوداپست با این باور دو دُز واکسن را دریافت کرد اما حالا دچار مشکل شده است. در ادامه همراه با داوین گشت باشید.

این فرد ۴۶ ساله متوجه شد که واکسن «اسپوتنیک وی» روسیه، برای سفر به خیلی از کشورها مجاز نیست. کشورهایی مانند ایالات متحده از جمله این کشورها بودند. این قوانین در سیاست سفرهای هوایی اعمال شده بود و خیلی از افراد مانند او دچار این مشکل شده بودند. ایالات متحده آمریکا تصمیم دارد، مرزهای کشورش را بعد از ۱۸ ماه به روی مسافرانی که کاملا واکسینه شده ‌اند بازگشایی کند.

اما مسئله ای که در این جا قابل ذکر است این است که، افراد بزرگسال غیر مهاجر باید واکسن‌ هایی را زده باشند که از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده باشد یا اجازه استفاده اضطراری را از سوی سازمان جهانی بهداشت دریافت کرده‌ اند. در حال حاضر در آمریکا واکسن ‌های جانسون‌اندجانسون، فایزر، بیون‌تک و مدرنا تایید شده و اجازه استفاده اضطراری را دریافت کرده‌ اند.

واکسن های مورد تایید آمریکا

واکسن های مورد تایید آمریکا

سازمان جهانی بهداشت همچنین به جز این 3 واکسن، واکسن‌ های آسترازنکا، کوواکسین (بهارات هند)، سینوفارم، سینوواک و کوویشیلد (واکسن آسترازنکا تولید هند) را مجاز اعلام کرده است. در نتیجه انتظار می رود مسافرانی که قبل از این واکسن ‌هایی مانند اسپوتنیک یا واکسن چینی کان‌سینو را زده بودند، منتظر تاییدیه ایالت متحده برای مجاز دانستن این واکسن ها بمانند. به علاوه واکسن های سینوفارم و سینوواک از طرف سازمان جهانی بهداشت تایید شده‌اند و برای سفر به ایالات متحده آمریکا به زودی پذیرفته خواهند شد.

بیشتر بخوانید  زیبایی های گمشده دنیا

کشور مکزیک در حال حاضر از اوایل سال ۲۰۲۱ تقریبا ۱۲ میلیون دُز واکسن «کان‌سینو» و ۲۰ میلیون دُز واکسن «اسپوتنیک وی» دریافت کرده است. ساکنان مکزیک که این دو واکسن را تزریق کرده ‌اند اکنون به دنبال واکسن‌ های آسترازنکا، مدرنا، فایزر و جانسون اند جانسون هستند و امیدوارند با تزریق این واکسن‌ها واجد شرایط عبور از مرز باشند.

یکی از شهروندان مکزیکی اعلام کرده است که افراد زیادی در کشورش با واکسن اسپوتنیک واکسینه شده اند. اما برای سفر مجاز نیستند. واکسن اسپوتنیک وی توسط ۷۰ کشور جهان استفاده شده است. در حالی که هنوز از طرف آمریکا یا سازمان جهانی بهداشت تایید نشده. حتی نزدیک به 1 میلیون نفر در مجارستان با این واکسن واکسینه شده اند. به غیر از مجارستان، 20 هزار نفر از شهروندان اسلواکی از اسپوتنیک وی استفاده کرده اند.

واکسن های مورد تایید آمریکا

درگیری با واکسن هایی که آمریکا تایید نکرده است!

رئیس انجمن آژانس ‌های مسافرتی مجارستان، جودیت مولنار بیان می کند که این مسئله روی کارش تاثیر منفی گذاشته است. علاوه بر آمریکا، کشورهای اروپایی نیز افراد واکسینه شده با اسپوتنیک را قبول ندارند. افراد زیادی هستند که می خواهند سفر کنند و در مجارستان خیلی ‌ها با اسپوتنیک واکسینه شده ‌اند. مسافران امیدوارند وضعیت تغییر کند و ایالات متحده اسپوتنیک را تایید کند. در اوت ۲۰۲۰ روسیه واکسن اسپوتنیک را به ‌عنوان اولین واکسن ثبت شده جهان معرفی کرد. در حال حاضر از برنامه‌های ایالات متحده برای تایید این واکسن از فهرست واکسن‌های تایید شده خود انتقاد کرد.

واکسن اسپوتنیک سازمان جهانی بهداشت نیز ماه ‌ها است در حال بررسی است و هنوز معلوم نیست این واکسن روسی چه زمانی در فهرست استفاده اضطراری قرار بگیرد. یکی از شهروندان مکزیک بیان کرده است که اخیرا بعد از شنیدن این که ایالات متحده واکسن کان‌سینو را تایید نکرده، واکسن مدرنا را دریافت کرده است.

 

پر بازدید ترین مطالب

 

——————————————–

  1. صدور ویزای بشر دوستانه برزیل برای شهروندان افغان
  2. دره رنگین کمان جزیره هرمز ، شکوهی بی همتا
  3. کاخ شمس ، مروارید زمان پهلوی در مهرشهر کرج
  4. کلاب های معروف استانبول را بشناسید
  5. هیجانی وصف نشدنی با سفر به دره دارانداش

--------------------------------------------

ویــــزا

--------------------------------------------

تــورهای داخلی

--------------------------------------------

تــورهای خارجی

——————————————–

تهران ، سعادت آباد ، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا ، پلاک 30
02188691210
09123568464

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست