اخذ اقامت اسپانیا

راه های مهاجرت و اخذ اقامت اسپانیا

visibility315

اسپانیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و هم پیمان منطقه ای شنگن است. اخذ اقامت اسپانیا امکان بسیار ارزنده ای به حساب می آید. مهاجرت به کشوری دیگر، پدیده ای است که سابقه ای طولانی به گستره تاریخ بشریت دارد. البته در هر دوره و هر فرد، دلایل خاص خود را داشته است. اما همه آن ها در یک مورد، مشترک بوده اند و آن هم این که مهاجران همواره در سودای دستیابی به شرایطی بهتر از شرایط فعلیشان اقدام به این امر نموده اند. داوین گشت مهاجرت و اخذ اقانت اسپانیا را در ادامه به شما عزیزان شرح خواهد داد.

اخذ اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا و شرایط عمومی آن

بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت به کشورهای اروپایی، به علت نزدیک بودن شرایط اقلیمی و فرهنگی کشور اسپانیا و همچنین خونگرم بودن مردم این کشور، قصد مهاجرت به این کشور را دارند. دریافت اخذ اقامت اسپانیا از 6 روش مهاجرتی که هر کشور برای خود دارد، امکان پذیر است. این روش های مهاجرت اعم هستند از کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد فرزند، ازدواج و پناهندگی. کشور اسپانیا به علت وجود فرهنگ های مختلف و وجود اقلیت های دینی متفاوت، بسیار مورد محبوبیت مهاجرین واقع شده است.

انتخاب آزادانه دین و افکار، چند ملیتی بودن اسپانیا، اقلیمی مناسب برای زندگی و 4 فصل بودن از عواملی است که افراد متقاضی مهاجرت برای دریافت اخذ اقامت اسپانیا برای خود در نظر می گیرند. پایتخت این کشور مادرید بوده و وجه رایج این کشور یورو می باشد. اسپانیا عضو ناحیه شنگن و اتحادیه اروپا می باشد. پس با دریافت اخذ اقامت اسپانیا می توان آزادانه به کشورهای شنگن سفر کرد؛ بدون نیاز به داشتن ویزا.

اخذ اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق تولد

دریافت اقامت اسپانیا از طریق تولد یکی از روش های دریافت اقامت این سرزمین است. اما اگر والدینی غیر اسپانیایی نیز به مدت 5 سال یا بیشتر در اسپانیا اقامت داشته باشند، فرزند آن ها می تواند پاسپورت اسپانیایی دریافت کند.

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

ازدواج یکی از روش هایی که همیشه برای دریافت اقامت و مهاجرت به کشورهای خارجی مورد استفاده متقاضیان قرار می گیرد. این روش اقدام از طریق ازدواج با فرد مقیم آن کشور است. در مورد اسپانیا نیز این اصل صادق است. در صورتی که شما با یک مرد یا زن مقیم و دارای اقامت دائم اسپانیا ازدواج نموده و مدارک ازدواج خود را ارائه دهید، با درخواست مهاجرت شما موافقت می شود. البته این درخواست زمانی شکل دائمی به خود می گیرد که ازدواج شما با زندگی مشترک همراه بوده و حداقل یک سال به زندگی ادامه دهید.

بیشتر بخوانید  محدودیت های سفر به کانادا تا پایان سال جاری تمدید شد

از طریق تحصیل

سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل در دانشگاه های معتبر اسپانیا وارد این کشور می شوند. چرا که هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور پایین است. برای تحصیل در اسپانیا باید زبان اسپانیایی یا انگلیسی بدانید. ولی برای زندگی در اسپانیا و کار در آن حتما به دانش زبان آن کشور احتیاج دارید.

اخذ اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق کار

کشور اسپانیا به دلیل قرار گرفتن در اتحادیه اروپا و هم پیمانی با شنگن مقصد مهاجرتی بسیاری از افراد از طریق کار می باشد. داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر یکی از روش های ورود به اسپانیا از طریق کار می باشد. در این روش کارفرمای مورد نظر باید اثبات کند که ۳ ماه پوزیشن شغلی مورد نظر را در روزنامه های کشور آگهی کرده است و نیروی کار مناسبی برای آن پیدا نشده است.

اخذ اقامت اسپانیا

از طریق سرمایه گذاری

دولت اسپانیا از سال ۲۰۱۳ گزینه‌هایی را در اختیار افراد خارجی قرار داده است. به این امید که آن ها بتوانند با انتخاب یکی از آن ها برای خود و خانواده خود اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را اخذ کنند. لازم به تاکید است که هر کدام از این گزینه‌ها معایب و مزایای خود را دارند. با این وجود در بین آن ها گزینه خرید ملک شاید با مبلغی بالاتر صورت پذیرد. اما مطمئن‌ترین و سریع‌ترین روش برای اخذ اقامت اسپانیا به حساب می‌آید.

اقامت اسپانیا از طریق خرید اوراق دولتی، سهام تجاری و سپرده بانکی

دیگر گزینه‌ای که یک سرمایه‌گذار خارجی برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در اختیار دارد و مبلغ آن بیش از خرید ملک می‌باشد، خرید اوراق دولتی با مبلغ ۲ میلیون یورو می‌باشد. وی همچنین می‌تواند سهام یک شرکت اسپانیایی را با ارزش حداقل ۱ میلیون یورو بخرد. در نهایت با سپرده‌گذاری مبلغ ۱ میلیون یورو در یکی از مراکز مالی کشور اسپانیا نیز اجازه اقامت در اسپانیا را می‌تواند به دست آورد.

اخذ اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

این برنامه با عنوان‌های اقامت بازنشستگی و خودحمایتی نیز شناخته می‌شود. به افراد خارجی که درآمد مکفی در کشور زادگاه خود دارند اجازه می‌دهد با ارائه مدارک معتبر اقامت دائم اسپانیا را به دست آورند. متقاضی باید اثبات نماید در کشور زادگاه خود درآمدی ثابت را سالیانه از اموال منقول و غیرمنقول خود کسب می‌کند. تا در صورت اخذ اقامت سرمایه گذاری اسپانیا در این کشور احتیاجی به کار کردن نداشته باشد. این درآمد می‌تواند از حقوق بازنشستگی، سپرده بانکی، اجاره ملک به مستاجر یا سود سهام باشد و حقوق بابت کار ثابت جزو این درآمدها محسوب نخواهد شد.

بیشتر بخوانید  ویزای کاری عمان شاهد افزایش قیمت خواهد بود

در این روش اخذ اقامت اسپانیا، متقاضی باید ثابت کند که ماهیانه ۲۵۰۰ یورو درآمد ثابت دارد. همچنین برای هر عضو از خانواده خود نیز ۵۵۰ یورو دیگر به این مبلغ اضافه خواهد شد. این امر به این دلیل است که برای حفظ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و تمکن مالی، متقاضی و خانواده وی باید حداقل ۶ ماه از سال را بدون اجازه کار در این کشور حضور داشته باشند. در صورت رعایت شرایط تعیین شده از سوی دولت اسپانیا، اقامت متقاضی و خانواده‌اش پس از یک سال صادر می شود. این اقامت برای دو دوره به مدت دو سال تمدید خواهد شد. پس از آن اقامت آن ها به صورت دائم در می آید. بعد از ۵ سال دیگر شهروند این کشور به حساب خواهند آمد.

اخذ اقامت اسپانیا

اقامت سرمایه گذاری اسپانیا با خرید ملک

در این گزینه پیشنهادی از طرف دولت اسپانیا برای سرمایه‌گذارانی که قصد اخذ اقامت سرمایه گذاری اسپانیا را دارند، دو مورد ارائه شده است:
در مورد اول متقاضی اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری می‌تواند ملکی را با ارزش حداقل ۱۰۰ هزار تا ۴۹۹ هزار یورو خریداری نماید تا اقامت یک ساله به او داده شود. با رعایت شرایط و ضوابط دولت اسپانیا این اقامت بعد از یک سال هر بار به مدت دو سال تمدید می شود. در سال پنجم می‌توان آن را به اقامت دائم تبدیل نمود. از معایب این روش یکی این است که با توجه به اخذ اقامت موقت ممکن است به هر دلیلی دولت اسپانیا در هر مرحله از تمدید اقامت، متقاضی را حائز شرایط نداند و اقامت وی را تمدید ننماید.

مورد دوم مطمئن‌ترین روش برای اخذ اقامت دائم اسپانیا می‌باشد. این روش خرید یک ملک به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو است. این ملک باید توسط سرمایه‌گذار ۹۰ روز پیش از درخواست اقامت خریداری شده باشد. با این گزینه می‌توان با خاطری آسوده اقامت ۵ ساله دریافت نمود. پس از آن نیز برای اخذ پاسپورت اسپانیا درخواست ارائه داد. تنها در شش ماهه اول سال ۲۰۱۹ تعداد ۸۴۸ پرونده سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک از سوی دولت اسپانیا مورد پذیرش قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید  تاثیر سن در برنامه های مهاجرتی

اخذ اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی

طبق کنوانسیون ژنو، پناهجو به کسی اطلاق می گردد که در کشور خود به دلیل پیوستن به گروه مذهبی خاص، مسائل جنسیتی و گرویدن به گروه های اجتماعی مجبور به ترک کشور خود به دلایل مسائل امنیت جانی و ورود به کشوری دیگر می باشد. با توجه به شرایط بحرانی موجود در کشورهای خاورمیانه، تقاضای مهاجرین برای ورود به کشورهای اروپایی افزایش یافته است. بنابراین کشور اسپانیا نیز از این مسئله مستثنی نمی باشد. وجود قوانین سختگیرانه در ارتباط با پناهجویان کشور اسپانیا، باعث شده که دریافت مجوز اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی کار مشکلی باشد. در صورتی که درخواست پناهندگی شخص از سوی سفارت اسپانیا مورد تایید قرار گرفت، مجوز اقامت 5 ساله ای به شخص پناهجو اعطا می شود. فرد پس از آن قادر است که از کلیه حقوق شهروندی برخوردار شود.

کلام آخر

پس از گذشت 5 سال از حضور مداوم شخص متقاضی در کشور اسپانیا و دارا بودن اقامت موقت می تواند برای دریافت اقامت دائم درخواست نماید. همچنین شخص پس از اخذ اقامت دائم قادر است تا نسبت به درخواست تابعیت خود اقدام کند. در طی این مدت 5 ساله، شخص نباید هیچگونه سابقه کیفری و یا دادگاهی داشته باشد. همچنین باید کلیه مالیات های مصوب خود را پرداخت کرده باشد. تسلط کامل به زبان اسپانیایی پس از گذراندن این 5 سال برای اخذ تابعیت اسپانیا امری ضروری است. مدارک مورد نیاز برای درخواست اخذ تابعیت برای اقامت اسپانیا شامل موارد زیر می باشند:

 • مدارک شناسایی معتبر و تاریخ دار
 • مدارک اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در طول مدت اقامت اسپانیا
 • مدارک معتبر اثبات عدم وجود سابقه کیفری
 • عکس جدید

پس از ترجمه رسمی کلیه مدارک فوق الذکر، باید آن ها را برای سفارت خانه اسپانیا ارسال فرمایید. پس از بررسی صحت مدارک ارائه شده از سوی شما، می توانید نسبت به اخذ تابعیت اسپانیا اقدام فرمایید.

 


در ادامه می توانید مطلبی درباره اقامت در فرانسه بخوانید

اقامت در فرانسه بهترین گزینه برای مهاجرت به اروپا


 

پر بازدید ترین مطالب

 1. دره دارانداش هیجانی وصف نشدنی با سفر به دره دارانداش
 2. میدان نقش جهان میدان نقش جهان دیدنی ترین مکان در اصفهان
 3. شهیون شهیون دریاچه ای دیدنی در دزفول
 4. جزیره هرمز غاری رنگارنگ در دل جزیره هرمز
 5. کاخ شمس ، مروارید زمان پهلوی در مهرشهر کرج
 6. کاخ نیاوران آشنایی با کاخ نیاوران + تصاویر
 7. تنگه شوتاریکو جزیره پارسیان تنگه شوتاریکو پارسیان با اشکالی خاص و عجیب
 8. گره بان خانه هایی با طراحی روسی در روستایی در کرمانشاه به نام گره بان
 9. شهر همدان شهر همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران
 10. برگرها آشنایی با خوشمزه ترین برگرهای دنیا
 11. تور آموزشی تور آموزشی پیدا کردن گنج با ظرفیت 500 نفر
 12. شهرک مدور با قوانین عجیب و غریب + ویدیو
 13. دره رنگین کمان جزیره هرمز دره رنگین کمان جزیره هرمز ، شکوهی بی همتا
 14. شهر عقدا شهر عقدا کجاست؟
 15. جنگل دالخانی جنگل دالخانی ، بهشتی در رامسر
 16. سرعین دیدنی ترین ها را با سفر به سرعین تجربه کنید
 17. جاذبه های گردشگری جزیره هرمز جاذبه های گردشگری جزیره هرمز
 18. بابل جاذبه های بی نظیر بابل در یک نگاه
 19. تجربه بی‌نظیر در پیست اسکی دیزین
 20. جاذبه های گردشگری چابهار جاذبه های گردشگری چابهار

——————————————–

تهران ، سعادت آباد ، تقاطع بلوار پاکنژاد و بلوار دریا ، پلاک 30
02188691210
09123568464

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست