سفرهای نوروزی

سرانجام سفرهای نوروزی چه خواهد شد؟

visibility346

ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در راستای اخبار منتشر شده از سفرهای نوروزی 1400 اعلام کرد:
در کلیه بخش های مربوطه دلواپسی از عملکرد افراد به جهت چگونگی رعایت پروتکل های بهداشتی وجود دارد. با توجه به رفتارهای مشاهده شده از افراد نمی توان مانع برگزاری سفرهای نوروزی و برنامه ریزی برای یک سفر ایمن داشت.

ولی تیموری در ادامه اظهار کرد:
برای داشتن سفری ایمن تر تدابیری را در جلسه 55 ستاد ملی مبارزه با کرونا اندیشیده ایم. در این طرح مدنظر ما دو مسیر ایمن و سبز را پیشنهاد داده ایم. روش نخست از این قرار است که کلیه سفرهایی که در قالب تورهای نوروزی با مجوز از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صورت می گیرد، به این دلیل که این نوع سفرها به صورت کامل تحت کنترل و رصد ما هستند، می‌تواند در قالب یک سفر ایمن و برنامه ریزی شده در نظر گرفته شود.

نوع دوم سفرها، شامل سفرهایی می شود که در قالب تور نبوده و به دلیل این که ممکن است ناامن باشند و افراد در نقاط مختلف و خارج از کنترل سکنی گزینند. ما در این راستا تدابیری را اتخاذ کرده ایم که شامل سامانه‌های پیش‌بینی شده‌ ای است. بر این اساس افراد تنها مجاز به اقامت در مراکز اقامتی هستند که دارای مجوز می باشد. به همین منوال اسکان در مراکز اقامتی دارای مجوز هیچگونه محدودیتی را به دنبال نخواهد داشت.

سفرهای نوروزی

رزرو بلیت سفرهای نوروزی

معاون گردشگری در راستای نگرانی های رزرو بلیت ها و مراکز اقامتی بیان داشت:
کلیه برنامه ریزی های صورت گرفته برای سفرهای نوروزی به اقصی نقاط جهان تنها در خصوص استان‌ها و شهرهایی هستند که زرد و آبی باشند. چنانچه امکان سفر در نوروز برقرار نشود، امکان استفاده از رزروها تا سه ماه آینده وجود دارد. بر همین اساس چنانچه سفری رزرو شده باشد ولی به دلیل تغییرات پیش آمده در شرایط کنونی امکان برگزاری آن سفر میسر نشود، همکاران ما این آمادگی را دارند که تا سه‌ ماه با همان تعرفه و شرایط، امکان سفر برای خریداران تور، باقی بماند.

بیشتر بخوانید  ورود به ابوظبی و امارات مشروط به انجام تست دی پی آی است

تیموری در خصوص برگزاری سفرهای خارجی در ایام نوروز این چنین اظهار کرد:
خواستار ایجاد شرایطی ایمن در دو نوع سفر ذکر شده از سوی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری هستیم. چنانچه افراد خواستار سکنی در خانه اقوام باشند و یا در مراکز دیگری اسکان پیدا کنند؛ دیگر مسئولیت آن ها با ما نیست و مسئولیت آن ها با وزارت کشور و نیروی انتظامی خواهد بود.

وی در ادامه اعلام داشت:
ما در طرح پیشنهادی به ستاد کرونا، سفرها را به 4 گروه تقسیم کرده ایم. در این خصوص دو مسیر ایمن پیشنهاد داده شده است. اما در روش سوم سفر، مسئولیت با نیروی انتظامی و وزارت کشور است. این گروه از افراد به دیدار اقوام و آشنایان می‌روند اما گروه چهارم، شامل اشخاصی است که هیچگونه برنامه‌ریزی برایشان در نظر گرفته نشده است و همه مخالف این نوع سفرها هستند. این سفرها شامل سفرهایی می شود که قرار است اشخاص در چادر، مدارس و سایر اقامتگاه‌های غیرمجاز سکنی گزینند. هم ما و هم قرارگاه های عملیاتی کرونا، وظیفه نظارت و بازرسی از این نوع سفرها را بر عهده داریم.

 


در ادامه می توانید مطلبی درباره قوانین کرونایی و آزمایشگاه های معتبر پی سی آر را بخوانید

قوانین کرونایی و آزمایشگاه های معتبر پی سی آر برای سفر ایرانیان به امارات


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست